Kasko Sigortası Nedir

Kasko Sigortası Nedir

Kasko sigortası

Motorlu taşıt sigortalarının türüdür. Motorlu kara taşıtını kullananın iradesi dışında oluşan hasar, aracın yanması, çalınması gibi durumlarda, sigortalıya tazminat ödenmesini sağlamak için yapılan sigortadır..

 

Motorlu aracın kasko sigortası karşı araçtaki hasarı değil, sigortalının aracındaki hasarı teminat altına almaktadır. Kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait araçta oluşacak zararları tazmin etmektir.

 Kasko Sigortası Nedir ?

Kasko Hakkında Sık Sorulan Sorular
Aracın Anahtarları Çalınırsa Yada Kaybolursa Aracın Kilit Sisteminin Değiştirilmesi Bedeli Ödenir Mi ?

Anahtar kaybı, çalınması gibi durumlarda aracın güvenliği için yapılan anahtarın kopyalanması, alarm veya immobilizer’ın yeniden kodlanması, komple kilit kontak setinin değiştirilmesi masrafı poliçede gösterilen olay başı ve yıllık azami limite kadar teminat altındadır.

kasko sigortası

Kasko Poliçesinde Ana Teminatlar Neler? Kaç Çeşit Kasko Vardır?Kasko Çeşitleri Nelerdir?

    Sigortalı Kasko Sigortası Ile Poliçede Açıkça Belirtilen Motorlu Ve Motorsuz Araçlarından, Römork Veya Karavanlardan Iş Makinelerinden, Lastik Tekerlekli Traktörler, Diğer Zirai Tarım Makinelerinden Doğan Menfaatin Aşağıda Belirtilen Risklerin Gerçekleşmesi Sonucunda Uğrayacağı Maddi Zararları Teminat Altına Alır.

Poliçede Belirtilen Araç Ve Aracın Üzerine Fabrika Çıkısında Standart Donanım Olarak Monte Edilmiş Her Türlü Ses, Iletişim Ve Görüntü Cihazları Ile Poliçede Belirtilmeleri Koşuluyla Araçta Standardının Dışında Yer Alan, Fabrika Çıkışında Veya Sonra Ilave Edilmiş Aksesuarlar Sigorta Kapsamındadır.
Karayolunda Veya Demiryolunda Kullanılabilen Motorlu, Motorsuz Araçlarla, Aracınızın Çarpışması, Hareket Halinde Veye Duruyorken Sigortalının Veya Aracı Kullananın Iradesi Dışında Araca Ani Ve Harici Etkiler Neticesinde Hareketli Veya Sabit Bir Cismin Çarpması Yada Aracın Böyle Bir Cisme Çarpması, Düşmesi, Devrilmesi, Yuvarlanması Ile Oluşan Kazalar, Üçüncü Kişilerin Kötü Niyetle Yaptıkları Eylemler, Fiil Ehliyetine Sahip Olmayan Kişilerin Meydana Getireceği Zararlar,Aracın Yanması, Araç Parçalarının Veya Aracın Çalınması Yada Teşebbüste Bulunması.

01.04.2013 Tarihinde Yürürlüğe Giren Ve Yeni Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartlarına Göre 4 Birbirinden Farklı Ürün Bulunmaktadır.

Dar Kasko: Yukarıda Belirtilmiş Olan Ana Teminatlardan Bir Bölümü Için Teminatın Verildiği Üründür.

Kasko: Ana Teminat Gruplarının Tamamı Için Teminatın Verildiği Üründür.

Genişletilmiş Kasko: Genel Sözleşmeye Ek Olarak Düzenlenen Ek Sözleşme Ile Teminat Kapsamına Dahil Edilebilecek Risklerden Bir Kısmı Için Teminatın Verildiği Üründür.

Tam Kasko:Tüm Teminat Gruplarının Tamamı Ve Genel Sözleşmeye Ek Olarak Düzenlenen Ek Sözleşme Ile Teminat Kapsamına Dahil Edilebilecek Riskler Için Teminatın Verildiği Üründür.

Poliçenizi Satın Almadan Önce Kontrol Ediniz.

 

ZEREN SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ

Batı Mah. Ihlamur sok. NO:20 k:1 Ofis:44 Pendik / ist

tel: 0554 315 80 81

zerensigorta@hotmail.com
zeynep@zerensigorta.com.tr